środa, 9 października 2013

Warsztaty Sutaszowe z Izziland

 

 
 
Jak się zgłosić....
 
Bardzo proszę o wyslanie @ na ten adres: kontakt
 
Kilka słów o sutaszu....
 
Sutasz, soutache - to słowo posiada kilka znaczeń. Sutasz jest to technika wytwórcza - pewien rodzaj haftu, biżuteria wykonywana z sutaszu i sznurek z którego wykonujemy ozdoby. Biżuteria sutaszowa powstaje poprzez pracochłonne i precyzyjne łączenie ze sobą taśm/sznurków sutaszowych z elementami dodatkowymi tj : koralikami, minerałami, kryształami, elementami metalowymi itp.
Kurs ma na celu wprowadzenie  w zagadnienia techniki haftu sutaszowego na poziomie podstawowym oraz przekazanie niezbędnej wiedzy jak stworzyć biżuterię - wisior w tej technice. Prowadzący zapewnia wszystkie materiały potrzebne do kursu. 
Kilka słów o prowadzącej.....
"Od ponad dwóch lat zajmuję się tworzeniem biżuterii w technikach haftu sutaszowego i haftu koralikowego. Obydwie pasje są bardzo silne i często lawiruję pomiędzy jedną a drugą techniką. W wypadkach kiedy nie mogę się zdecydować, to po prostu je łączę Zarówno haft sutaszowy jak i haft koralikowy są technikami wymagającym wiele cierpliwości, czasu i precyzji wykonania.
Uzyskałam prawo używania znaku Polskie Rękodzieło ( Poland Handmade ) )w kategorii beading jako wyraz uzna­nia dla walorów este­ty­cznych i wysok­iej jakości wykony­wanych przeze mnie przedmiotów."
 
A poniżej zamieszczamy kilka zdjęć jej prac :)

więcej mozecie obejrzeć na jej blogu: Izziland

1 komentarz: